Jesteś tutaj
Strona główna > News > Warszawa zbuduje kolejne stacje II linii metra

Warszawa zbuduje kolejne stacje II linii metra

Warszawa zbuduje kolejne stacje II linii metra.

W Warszawie zostaną wybudowane kolejne stacje metra. II linia podziemnej kolejki zostanie przedłużona o trzy kolejne stacje zlokalizowane na Bemowie. Koszt jaki na budowę poniesie miasto, to 1,62 mld zł.

Z Bemowa szybciej do Centrum

Miasto zbuduje na Bemowie 3 stacje, a także Stację Techniczno-Postojową. Kolejka podziemna będzie przebiegać pod ulicami Górczewska oraz Coopera w kierunku Karolina. Stacje powstaną przy Lazurowej (Lazurowa/Górczewska), pod skrzyżowaniem Człuchowskiej z Szeligowskiej (stacja Chrzanów) oraz u zbiegu Sochaczewskiej i Połczyńskiej (Połczyńska/Karolin). Stacja Techniczno-Postojowa Mory powstanie obok Instytutu Energetyki. Jej powierzchnia ma wynieść ponad 26 ha. Podobnie jak w przypadku STP Kabaty na stacji znajdować się będą hale postojowe i serwisowe, magazyny oraz zaplecze techniczne II linii metra. Powstanie również parking Park&Ride. Z budowy kolejnych stacji cieszy się Prezydent Miasta Stołeczego Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz:

Dzięki [kolejnym stacjom metra – przyp. red.] Warszawiacy z Bemowa w 20 minut dojadą do centrum.

Budowniczy z doświadczeniem

Bemowski odcinek metra zostanie wybudowany przez konsorcjum turecko-włoskie – Astaldi-Gülermak. Firmy mają już doświadczenie w budowie podziemnej kolejki w Warszawie. Budowały bowiem centralny odcinek II linii metra od Ronda Daszyńskiego na Pragę. W ramach trwającej obecnie budowy firmy podzieliły się Warszawą. Turcy budują stacje na Woli, a Włosi na Targówku. Na zaprojektowanie i budowę kolejnych stacji na Bemowie miasto dało wykonawcy cztery lata i dwa miesiące. Jeżeli wszystko pójdzie zgodnie z planem, nowym odcinkiem pojedziemy już w 2022 roku.

Źródło: TuStolica.pl

Dodaj komentarz

Top

%d bloggers like this: