Jesteś tutaj
Strona główna > News > Poparcie bez zmian

Poparcie bez zmian

Checklista

Jak pokazuje sondaż Kantar Public, na dwóch pierwszych miejscach – gdyby wybory odbyły się w tym miesiącu – bez zmian. Na podium utrzymują się Prawo i Sprawiedliwość oraz Platforma Obywatelska. Partia rządząca mogłaby liczyć na 36% poparcie (bez zmian od poprzedniego sondażu). Na największą partię opozycyjną swój głos chce oddać obecnie 22% ankietowanych (to spadek o 1 pkt proc. względem poprzedniego badania).

Do parlamentu dostałyby się jeszcze Sojusz Lewicy Demokratycznej z 6% poparciem oraz Kukiz’15, na którą to partię chce oddać głos 5% obywateli. Obie partie względem poprzedniego badania utraciły po 1 punkcie procentowym.

Do Sejmu nie dostałyby się z 4% poparciem .Nowoczesna oraz Polskie Stronnictwo Ludowe. Nowoczesna może swój spadek w sondażach upatrywać w głośnym odejściu czołowych polityków ugrupowania (więcej tutaj i tutaj). Natomiast PSL od dłuższego czasu plasuje się na granicy progu wyborczego.

Co ważne aż 19% badanych, którzy wyrazili chęć wzięcia udziału w wyborach nie było w stanie podać, na którą z partii oddać głos. Spośród wszystkich osób, które brały udział w badaniu, aż 61% wyraziło chęć wzięcia udziału w wyborach, a 28% podało, że nie będzie głosować. Aż 11% ankietowanych było niezdecydowanych.

Źródło: RMF24.pl

Dodaj komentarz

Top

%d bloggers like this: