Jesteś tutaj
Strona główna > News > Bomba wybuchła w Nowoczesnej

Bomba wybuchła w Nowoczesnej

Wojna nuklearna

Grzyb atomowy unosi się już nad zgliszczami partii .Nowoczesna. Rzeczywistością stało się to co dwa dni temu podejrzewali komentatorzy. Ryszard Petru – założyciel i były przewodniczący Nowoczesnej – ogłosił dziś na konferencji prasowej, że opuszcza szeregi parii. Jest to pokłosie wydarzeń sprzed dwóch dni, kiedy to o opuszczeniu szeregów Nowoczesnej zdecydowały dwie z posłanek.

Petru w czasie konferencji powiedział, że partia którą zakładał miała w założeniu reformowanie. Nowoczesna miała sprzeciwiać się „partyjniactwu, bylejakości”. Według byłego przewodniczącego:

Nowoczesna taką partią nie jest.

Na zakończenie konferencji Petru odpiął z przypinkę „.N” ze swojej marynarki.

Przyszłość Petru

Założyciel Nowoczesnej poinformował również, że planuje w przyszłości stworzyć kolejny projekt polityczny. Nie zamierza jednak rozpoczynać prac nad nim przed zbliżającymi się wyborami samorządowymi. Prawdopodobnie chodzi o uspokojenie atmosfery jaką zapoczątkował rozpad Nowoczesnej, do którego partia nieuchronnie zmierza. Nowoczesną traktował jak swoje dziecko, które jak zbuntowany nastolatek zdecydowało się pójść swoją drogą jednak bez możliwości powrotu. Kolejne „dziecko” zamierza wydać na świat w 2019 roku, gdy zbliżać się będą wybory parlamentarne.

Koniec Nowoczesnej

Ryszard Petru jest trzecim politykiem partii, który w ostatnich dniach opuścił jej szeregi. Po jego odejściu klub parlamentarny liczy 22 posłów. Niewykluczone jednak, że kolejni posłowie pójdą w jego ślady. Bowiem aż 8 posłów złożyło na zarządzie klubu wniosek o odwołanie obecnej przewodniczącej – Kamili Gasiuk-Pihowicz. Przełomem miało być głosowanie na którym Gasiuk-Pihowicz uzyskała „wotum zaufania”, tak się jednak nie stało czego dowodem jest właśnie odejście Petru.

Problem w utrzymaniu projektu zjednoczonej opozycji ma obecnie Platforma Obywatelska, która ogromne nadzieje pokładała w sojuszu z centro-lewicową Nowoczesną.

Źródło: Gazeta.pl

One thought on “Bomba wybuchła w Nowoczesnej

Dodaj komentarz

Top

%d bloggers like this: